Zasada wytrwałości

Zasada wytrwałości

NIE REZYGNUJ!!!

W życiu stawiasz sobie różne cele, starasz się realizować wiele zadań. Często osiągasz sukces , a czasem porażkę. Zarówno pomyślne, jak i niepomyślne zakończenie procesu starań jest efektem zastosowanych strategii, podejścia, zapału, uporu itp. Odnosząc tą sytuację do poszukiwania pracy pojawiają się jednocześnie następujące aspekty :
. różnorodność stosowanych strategii i technik poszukiwania zatrudnienia
. umiejętność posługiwania się narzędziami do znalezienia pracy np. :

modyfikowanie CV i listu motywacyjnego , wybór odpowiednich kanałów dojścia do oferty pracy - kontakty osobiste, lokalne instytucje ,pomocowe, prasa, internet itp.
- udział w szkoleniach i kursach doskonalących autoprezentację - nauka występowania przed zespołem, kamerą, ćwiczenia symulujące rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą,
- umiejętność automotywacji i podtrzymywania własnego zapału,.
- pielęgnowanie i rozwijanie cech oraz umiejętności pomocnych w dążeniu do celu i realizacji wytyczonych zadań np.: ambicja, systematyczność, odpowiedzialność, optymizm, wytrwałość itp. Możesz przedostać się przez góry trudności myśląc ponad nim.

W obliczu każdego problemu czy sytuacji trudnej pamiętaj - NIE REZYGNUJ ! - Zawsze jest rozwiązanie, klucz.

Nawet, jeśli przyjęta przez ciebie metoda nie działa, szukaj dalej, zmierz się z problemem, próbuj różnorodnych dróg, łam schematy. Nie dopuszczaj do siebie myśli o zrezygnowaniu i staraj się nie panikować, w końcu trafisz na jakiś pomysł.

Myśląc nieustannie o porażce ściągasz na siebie bezsilność, poddajesz się. Co więcej, możesz nieopatrznie wmówić sobie akceptację klęski. Tymczasem warto zdobyć dystans do danego problemu: - Dlaczego nie powiodło mi się na spotkaniu z pracodawcą? Postaraj się dokonać wnikliwego spojrzenia na całą sytuację, prześledź w pamięci treść rozmowy, kontekst spotkania, swoje odczucia, komunikację niewerbalną, sygnały odbierane od rozmówcy itp. Rozpoznaj sytuację nie tylko od zewnątrz, ale także od środka. Pomyśl o sobie, swoim nastawieniu wobec poszukiwanej pracy oraz tej konkretnej oferty. Może nie spełniała ona do końca twoich oczekiwań, może przyszedłeś na spotkanie bardziej z konieczności, rozpędu , zniechęcony lub z poczuciem przymusu ?

Najtrudniej jest poznać samego siebie Dokąd zmierzam i co chcę osiągnąć, jakie są moje cele i jak je zrealizuję ? Czy znam siebie i swoje możliwości ? Czy jestem gotowy na odpowiedzi, które tkwią we mnie? Nie obawiaj się takich pytań, pracuj nad odpowiedziami, rozwijaj siebie i własne możliwości. Nawet jeśli już masz pracę lub ciągle jej poszukujesz , staraj się spotykać z ludźmi, bierz udział w rozmowach z pracodawcami, ćwicz autoprezentację i dowiaduj się jak najwięcej o sobie, proś o informacje zwrotne od znajomych, od osób przeprowadzających rozmowę kwalifikacyjną. Nawet jeśli starałeś się bardzo i nie dostałeś wymarzonej pracy, zadzwoń ponownie, zapytaj dlaczego odrzucono twoją kandydaturę, czy coś przeszkadzało rozmówcy, czy coś możesz zmienić w swoim sposobie komunikacji itp.

Wciąż próbuj - Ciągle działaj - Pracuj na efekty

◄  Google Translate  ||  Zmień wielkość tekstu na witrynie  ►

Facebook - Grupa Forum Marfan Polska