Nowe szanse

Nowe szanse

Poszukiwanie pracy to ciężka praca sama w sobie.

Mimo, że wiele instytucji w tym pomaga, to wciąż trudny proces. Amerykański Instytut na Rzecz Włączania do Społeczeństwa przeprowadził sondaż wśród niepełnosprawnych poszukujących pracy, którzy korzystali z pomocy różnych instytucji. Uczestniczyło w nim dziewiętnaście osób. Wyniki sondażu płynšce z relacji uczestników wskazują, że jedną ze strategii, które im pomagały, było odkrywanie nowych szans. Oznacza to pozostawanie otwartym na nowe pomysły, możliwości zarobkowania, poszukiwania informacji o miejscach pracy. To również elastyczność w myśleniu o rodzaju poszukiwanej pracy, jak i traktowanie możliwości podjęcia pracy jako okazji do uzyskania nowych umiejętności.

Jest wiele sposobów na poszukiwanie nowych pomysłów przy poszukiwaniu pracy.

Potrzeba nieco wyobraźni i odwagi w myśleniu o starych problemach w nowy sposób. Nowe sposoby poszukiwania pracy moga oznaczać zainteresowanie się praca czasową, dorywczą. Powstaje coraz więcej biur pośredniczących w tego typu zatrudnieniu. Zostaw w nich swoje dane i spróbuj wypytać jak największą liczbę ich pracowników o opinię na temat możliwości znalezienia pracy czasowej dla osoby niepełnosprawnej. Jeśli uda Ci się taką pracę podjąć, poznasz dokładnie charakter takiej pracy, być może nabędziesz nowych kwalifikacji, a na pewno zyskasz doświadczenie

Nie wszyscy bezrobotni rozważają wolontariat jako jeden ze sposobów poszukiwań. W ten sposób pracujesz rezygnując z pobierania wynagrodzenia. Poszukaj możliwości pracy jako wolontariusz, w dziedzinie odpowiadającej Twoim kwalifikacjom i zainteresowaniom. W ten sposób upewnisz się, czy będziesz w stanie znaleźć płatną pracę na podobnym stanowisku.

Pomyśl o tym, co robisz dobrze.

W ten sposób najtrafniej określ zajęcie, jakie będzie Ci najbardziej odpowiadać. Na czym się znam? Co lubię robić? Gdzie chciałbym pracować? Czasami dojdziesz do wniosku, że w pewnych obszarach mógłbyś się dokształcić. W tym celu możesz zapisać się na kurs - komputerowy, ekonomiczny, językowy. Możesz nawet znaleźć bezpłatny kurs tego typu. Możesz również podjšć dalszą edukację, żeby podnieść swoje wykształcenie.

Obserwuj pracę innych. W ten sposób przekonasz się, czy spodobałaby Ci się jego praca. Możesz dowiedzieć się, jakie są obowiązki i odpowiedzialność osoby na obserwowanym stanowisku, i czy są one zbliżone do tej pracy, której poszukujesz. Nie ustawaj w poszukiwaniach. Pozostań czujny na pojawiające się informacje o wolnych miejscach pracy. Keisha, jedna z uczestniczek sondażu organizowanego przez Instytut, poszukiwała pracy jako osoba niepełnosprawna ruchowo. Równocześnie ze staraniami o pracę, postanowiła rozpocząć kurs komputerowy, żeby podnieść swoje kwalifikacje. Ze swoim doradcą zaczęła analizować różne kursy dokształcające. Wspólnie wybrali taki, gdzie uczono obsługi komputera, archiwizacji dokumentów oraz pracy przez telefon. Doradca również pomagał jej w pisaniu podań, życiorysu i próbował polecać ją pracodawcom, aby umówić spotkanie w sprawie pracy.

W międzyczasie, Keisha postanowiła pracować w kilku miejscach jako wolontariuszka. Jej trzeci wolontariat w końcu zmienił się w stałą pracę w schronisku dla zwierząt w dziale administracyjnym. Keisha zaczęła od podniesienia swoich kwalifikacji. W ten sposób przygotowała się do szerszych poszukiwań pod względem rodzaju pracy i wymagań przyszłych stanowisk. Wolontariat pozwolił jej otworzyć się na nowe doświadczenia. Była skłonna pracować za darmo w dowolnym charakterze. W ten sposób zdobyła stałą pracę.

◄  Google Translate  ||  Zmień wielkość tekstu na witrynie  ►

Facebook - Grupa Forum Marfan Polska