Nasze przemyślenia

LUDZIE KWIATY

Jacy są?

Przypominają delikatne kwiaty...
Smukłe, wiotkie łodygi ciał, na których zakwitają myśli,
Zza grubych szkieł okularów niczym stokrotki mrugają wielkie i bezbronne oczy
Na granicy długich rzęs lekko kołyszą się marzenia.
Wrażliwi,
w płynnych ruchach skrywają melancholię i ciekawość świata,
który stawia wyzwania i ograniczenia.

Czasami, ich ciało nie nadąża za zrywami serca,
Ale oni trwają z uśmiechem na twarzy,
Silniejsi,
bo znają słabość cielesnego "ja".
Z ufnością łamią schematy,
nieograniczeni w woli życia.

Ze swoimi problemami chowając się wśród chmur.
Z odwagą i fantazją kroczą przez życie,
Pełniejsze i szczęśliwsze, bo na miarę ich wielkich serc nie ciał ...

A.W.

Szanowni Państwo !

" Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie
i wysłuchuj innych, nawet głupich i nieświadomych,
oni też mają swoją opowieść."

Anonimowy tekst z 1692r.

Powszechnie wiadomo, iż twórczość i kreatywność związane są bezpośrednio ze stopniem posiadanej przez jednostkę wrażliwości na siebie i otaczający ją świat. Umiejętność dojrzałego spojrzenia na wartość, jaką niesie ze sobą życie, zazwyczaj przychodzi wraz z wiekiem i doświadczeniem. Istnieją jednak ludzie, którzy dzięki cierpieniu wynikającemu z choroby o wiele szybciej zyskują dojrzałość emocjonalną, pozwalającą im z dużo większą trafnością określić istotę wielu problemów, nurtujących każdego człowieka. Ten szczególny rodzaj dystansu do rzeczywistości, cechował wielu wybitnych uczonych i artystów, pozwalając im osiągnąć twórczą pełnię.

Każdy człowiek z racji swojej niepowtarzalności nosi w sobie element poezji, cząstkę geniuszu, która pozwala nam pozostać wyjątkowym w oczach, co najmniej jednego człowieka. Przez całe życie tworzymy osobistą historię, będącą zlepkiem myśli uczuć i doświadczeń, ale rzadko mamy odwagę podzielić się nią z innymi ludźmi.

Niepełnosprawność fizyczna czy umysłowa, łączy się z wieloma ograniczeniami, jakie stawia przed chorymi ludźmi rzeczywistość, ale nigdy nie odbiera do końca możliwości artystycznej ekspresji swojego wewnętrznego świata, który często zachwyca bogactwem i nieskrępowaną wyobraźnią. Możliwość malowania czy pisania pozwala nam nie tylko uciec od problemów, ale i pomaga zdobyć się na dystans wobec nich. Emocjonalne katharsis, jakie niesie ze sobą szeroko rozumiana twórczość, niejednokrotnie powala przetrwać najtrudniejsze momenty w życiu.

Prawie każdy z nas posiada własną "szufladę" na dnie, której leży zapisany lub wymalowany w trudnych momentach, skrawek naszej historii, dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przesyłanie na nasz adres takich prac: listów, opowiadań, wierszy oraz wszystkich niepokornych myśli, które mają dla Państwa znaczenie, a my ze swej strony będziemy publikować najlepsze z nich na łamach naszych stron internetowych.

MOŻE JUŻ NADSZEDŁ CZAS, ABY OPOWIEDZIEĆ KOMUŚ KAWAŁEK SWOJEJ HISTORII, POZWALAJĄC ZBLIŻYĆ SIĘ DO SIEBIE SAMEGO I DRUGIEGO CZŁOWIEKA

MY PRAGNIEMY WYSŁUCHAĆ TWOJEJ OPOWIEŚCI...

◄  Google Translate  ||  Zmień wielkość tekstu na witrynie  ►

Facebook - Grupa Forum Marfan Polska