Przewiń do treści

Marfan Polska

Marfan Polska
  
Marfan Polska
START arrow MEDYCYNA arrow ZESPÓŁ MARFANA arrow TEST ROZPOZNAJ ZESPÓŁ MARFANA
Zwiększ wielkość czcionki Domyślna wielkość czcionki    Przewiń do treści
TEST - Rozpoznaj Zespół Marfana Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Jeżeli zauważyłeś podane objawy charakteryzujące " Zespół Marfana " i chciałbyś uzyskać poprzez email poradę dotycząca postępowania
w przypadku tej choroby, to wypełnij niżej zamieszczony formularz, celem kontaktu z naszym stowarzyszeniem. 
  W miarę naszych możliwości postaramy się szybko udzielić wyczerpujących informacji poprzez email lub telefonicznie.  

W przypadku zauważonych objawów choroby możesz skontaktować się z naszym stowarzyszeniem w celu uzyskania krótkich wyjaśnień, również poprzez wysłanie SMS na telefon kontaktowy : 0-601 28 62 45.

Mogą Państwo dodatkowo nagrać swoją wypowiedź lub pytanie do konsultanta/prezesa Stowarzyszenia.

Inne pytania (nie dotyczące Zespołu Marfana oraz innych zespołów chorobowych) np.: nabycia sprzętu rehabilitacyjnego, korzystania z turnusów rehabilitacyjnych, pomocy materialnej i rzeczowej, kontaktu z prezesem stowarzyszenia, itp., prosimy wysyłać z formularza na podstronie "Kontakt ze Stowarzyszeniem".

WAŻNE: Osoba dotknięta chorobą genetyczną tkanki łącznej jak w Zespołe Marfana powinna mieć przeprowadzane okresowo badania medyczne z badaniem USG serca i aorty na całej długości. Osoby chore powinny unikać dużego wysiłku fizycznego, takiego jak podnoszenie ciężarów, skoków, szybkiego biegu, a generalnie powinni oni starać się o nie przekraczanie granicznego pulsu powyżej 105 uderzeń na minutę. Głównym powodem dbałości o zdrowie jest słabość i wiotkość tkanki łącznej, którą trzeba chronić przed nadmiernymi urazami fizycznymi. Betablokery i substanje odżywcze mogą wpływać na funkcjonowanie  tkanki łącznej.

Test objawów  charakteryzujących Zespół Marfana